http://www.bannertasarim.com.tr UZAK MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR
1.1- SATICI:
Ünvanı : Karaca Grup LTD
E-ticaret site adresi : http://www.bannertasarim.com.tr
Adresi : Ceyhun Atuf Kansu caddesi, No:130 / 9 Balgat - Ankara - Turkey
Telefon : 0 (850) 302 7556
Faks : 0 (850) 302 7556-969

1.2- ALICI:
Adı / Soyadı / Ünvanı:
Adresi :
Telefon:
E-mail:

MADDE 2- KONU
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait http://www.bannertasarim.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satişi ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin Cinsi ve Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi aşağıda belirtildiği gibidir.


Ödeme Şekli (TL):
Tutar :

Teslimat Adresi :
Teslim Edilecek Kişi :

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
4.1- ALICI, http://www.bannertasarim.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün/hizmet,  ALICI’nın sipariş esnasında bildirdiği mail adresine siparişten sonra en geç 4 iş günü içerisinde teslim edilir. ALICI’nın vermediği bilgiler veya ALICI kaynaklı oluşabilecek gecikmelerden teslimat süresi etkilenmez.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için ürün(ler) bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürün bedelini 3 gün içinde SATICI'ya ödemesi zorunludur.
4.7- SATICI mücbir sebepler nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine ödeme yaptığı kanal üzerinden geri ödenir.
4.8- Gerçekleştirilecek hizmet için ALICI’nın sağlaması gereken bilgi, doküman,.. vb. varsa, SATICI talep ettikten sonra en geç 7 iş günü içinde ALICI tarafından sağlanmalı ve email, kargo, posta..vb kanallar ile SATICI’ya iletilmelidir. Talep edilen bilgiler ALICI tarafından maksimum 30 iş günü içinde sağlanmalıdır. 30 günlük süre sonunda sağlanmayan bilgiler dolayısıyla, gerçekleştirilemeyen hizmet için geri ücret iadesi yapılmaz ve hizmet verilmiş kabul edilir.
4.9- Tipografi hatalar ve yanlış fiyat girilmesinden firmamız sorumlu tutulamaz.

MADDE 5- CAYMA HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürününün tasarım çalışmaları başlayana kadar(bu süre sipariş tarihi sonrası 7 iş gününü geçemez) cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkinin kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır. Haklı cayma talebinin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün varsa kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Asağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
-Her türlü yazılım ve programlar
-DVD, VCD, CD ve kasetler
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b.)
-Hür türlü kozmetik ve sağlık ürünleri

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME
işbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

MADDE 8- GİZLİLİK POLİTİKASI
'Satıcı', 'Site'de ' 'Alıcı'lara ait gizli bilgileri üçüncü kişi ve kurumlara kullandırmayacaktır. Kullanıcı profili oluşturmak amacıyla sadece 'Satıcı' tarafından kullanılacaktır.

SATICI
#Satıcı Resmi Şirket adı# (http://www.bannertasarim.com.tr)

ALICI
Adı/Soyadı :

Tarih : 29.5.2020